Sorry, u werkt met Internet Explorer 7 of ouder. Hoofdkraan.nl ondersteunt dit niet. Download gratis de nieuwste versie van Internet Explorer.
  1. Alle opdrachten >
  2. Overige Services >
  3. Juridisch
Heb je een soortgelijke klus?
Plaats een opdracht
Ben je een freelancer?
Reageer op opdracht

Onafhankelijk Juridisch Adviseur gezocht

Opdracht ID: 60315

Budget: € 60 tot 80 p.u.
Geplaatst: 26 mei
Reacties: 0
Locatie: Eindhoven, Noord-Brabant
Laatst gewijzigd: 26 mei
Status: Gesloten
Heb je een soortgelijke klus?
Plaats een opdracht
Ben je een freelancer?
Reageer op opdracht
Omschrijving Mijn compagnon en ik bezitten ieder 50% van de aandelen van onze onderneming. Er wordt momenteel door een extern advocatenkantoor een nieuwe aandeelhoudersovereenkomst (SHA) opgesteld. Binnen deze nieuwe structuur is het voorstel dat mijn compagnon de rol van CEO op zich neemt en ik een adviseursrol ga vervullen. De 50/50-verdeling van de aandelen blijft ongewijzigd.

Omdat de huidige betrokken jurist mij hierover vanuit ethisch oogpunt (belangenverstrengeling) niet individueel kan adviseren, ben ik op zoek naar een onafhankelijke jurist/advocaat die míjn belangen (en die van mijn holding) exclusief behartigt en adviseert in dit traject.

De Opdracht Ik wil een aantal specifieke uitgangspunten juridisch laten toetsen. Ik zoek een adviseur die beoordeelt of deze punten correct, reëel en compleet zijn, en die mij adviseert over eventuele blinde vlekken of risico's.

Het gaat in het kort om de volgende overwegingen:

Juridische & Statutaire Gelijkwaardigheid
Behoud van statutair co-bestuurderschap (geen eenzijdig ontslag mogelijk).

Geen hiërarchische rapportage aan de CEO, maar uitsluitend verantwoording aan de AVA (via het 50/50-stemrecht).

Financiële Onschendbaarheid
Managementfees en dividenden tussen beide holdings blijven te allen tijde 100% gelijk, ongeacht de titel of operationele uren.

Wijziging of stopzetting van de fee vereist unanimiteit (100% van de stemmen in de AVA).

Informatie & Regie (Transparantie)
Permanent behoud van administrator-rechten in alle kernsystemen (geen eenzijdige inperking).

Automatische en onbeperkte toegang tot alle management- en financiële rapportages.

Bescherming tegen 'Hazenpadjes'
Anti-verwatering: privéstortingen van de compagnon worden gekwalificeerd als lening, niet als aandelenuitgifte.

Bad Leaver-clausule: uitsluiting van 'slecht functioneren' of 'te duur zijn' als grond om aandelen te moeten verkopen (alleen bij objectieve misrijven zoals fraude).

Wat we zoeken

Een ervaren jurist of advocaat gespecialiseerd in ondernemersrecht, vennootschapsrecht en aandeelhoudersovereenkomsten (SHA).

Iemand die scherp, onafhankelijk en pragmatisch adviseert aan de kant van een individuele aandeelhouder.

Inzet & Uren De exacte omvang van de opdracht is vooraf lastig in te schatten en bepalen we graag in overleg na een eerste (digitale) kennismaking en inventarisatie.

ZZP jurist opdrachten

Gezocht: freelance jurist voor B2B SaaS platform

Geplaatst: 16 jul
Dit platform is een B2B SaaS-platform dat MKB-werkgevers helpt met meertalige werkinstructies voor medewerkers met beperkte NL-taalvaardigheid, via een AI-jobcoach. We staan aan de vooravond van pilots en willen ook juridisch klaar zijn voor commerciële lancering. Gezocht: Beknopte AI Act-positiebepaling (risicoclassificatie van onze AI-toepassing). Verwerkersovereenkomst (DPA) — nodig…

Quickscan VSO

Geplaatst: 15 jul
Er is een VSO opgesteld tussen twee zzp'ers (freelancer/bemiddelaar), 2 A4 tjes, graag korte check voor belangrijkste zaken.

Jurist gezocht

Geplaatst: 5 jul
Ik heb een kant-en-klaar concept voor mijn algemene voorwaarden waarin mijn oude voorwaarden zijn samengevoegd met een opzet voor ticketverkoop en memberships. Ik zoek een jurist die dit tegen een vast tarief kan reviewen en scannen op de Wet Van Dam (memberships) en het herroepingsrecht bij ticketverkoop.

Jurist die me kan begeleiden bij licenseren sporten

Geplaatst: 6 apr
Ik zoek een ie jurist, die me kan begeleiden bij het licenseren van twee ontwikkelde sporten. Heb de woordmerken ingediend bij Boip en de status is: oppositiefase. Bovendien heb ik de statuten en reglementen vastgelegd bij CC Proof. Uw reactie met interesse tegemoetziend, met vriendelijke groet, Jimmy

Jurist die me kan begeleiden

Geplaatst: 3 apr
Geachte heer, Heb 2 nieuwe sporten ontwikkeld. Budget - u schreef 50 euro per uur? - laten we er over praten. Ik ben op zoek naar een ie jurist, die me kan begeleiden bij het licenseren van mijn sporten. In afwachting van uw reactie, met vriendelijke groet, Jimmy Mandias

Intellectueel eigendom jurist

Geplaatst: 1 apr
Onderwerp: Zoek naar jurist intellectueel eigendom Geachte heer/mevrouw, Ik heb twee nieuwe sporten ontwikkeld en ben op zoek naar een jurist op het gebied van intellectueel eigendom, geen advocaat, die mij kan ondersteunen bij licentieovereenkomsten en verdere juridische begeleiding. Ik beschik zelf al over een onderhandelaar. Het honorarium is nog nader overeen te komen; in ieder geval zoek ik niet…
Toon meer
×
Heb je een soortgelijke klus?
Plaats een opdracht
Ben je een freelancer?
Reageer op opdracht